
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 787.4 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 0.95 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 729
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12106
Ext.Price$0.12106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12106 | $0.12106 |
| 10 | $0.10824 | $1.08240 |
| 50 | $0.09677 | $4.83850 |
| 100 | $0.08601 | $8.60100 |
| 500 | $0.07644 | $38.22000 |
| 1000 | $0.07111 | $71.11000 |
| 3000 | $0.06615 | $198.45000 |
